Оцінка ресурсів для рекультивації деградованих територій

  • Сергій Петрович Саяпін
  • 14.06.25

Підготовчим етапом до оцінка ресурсів для рекультивації і відповідно компонентом системи є оцінка обсягу ґрунту, необхідного для відновлення деградованих територій. Для цього запропоновано використовувати геометричні формули виходячи із гіпотези, що типовою формою кратеру буде усічений конус.

Для візуалізації масштабів проблеми, доцільним та ефективним є створення комплексної карти деградації земель, яка включає накладання виявлених кратерів на супутникові зображення за допомогою ГІС-інструментів, таких як QGIS, ArcGIS. Базові аспекти подібної роботи окреслені в публікації [3] і можуть стати основою для подальшого дослідження.

Наступний із запропонованих етапів - оцінка ресурсів для рекультивації. Цей етап фокусується на оцінці обсягів ресурсів, необхідних для ефективного відновлення навколишнього середовища. Така оцінка базується на аналізі історичних даних про типи ґрунтів, потреби рослинності та кліматичні умови.

Для забезпечення ефективної реалізації відновлювальних заходів, пропонується розробка детального логістичний плану, який включає в себе задачі із визначення логістичних центрів, транспортування матеріалів, до центрів та розподіл в межах кожного центру. Див. рис. 13.

Рис. 13. Етапи оцінки ресурсів для рекультивації деградованих територій

Попередній розділ (Програмна реалізація процедури оптимізації гіперпараметрів)

Наступний розділ (Висновки)

До змісту