Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасний стан ґрунтового покриву України в умовах збройної агресії російської федерації», 20 жовтня 2022. Оганізатор - Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».
Відеозапис та матеріали Міжнародної науково-практичної конференції «Ґрунтовий покрив України в умовах воєнних дій: стан, виклики, заходи з відновлення», 5.12.2023 р. Оганізатор - Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».
Відеозапис та матеріали конференції «Турбота про ґрунти в умовах війни та миру: стан, моніторинг та управління», 05.12.2024. Організатор - ННЦ ІҐА імені О.Н. Соколовського/NSC ISSAR
10 грудня 2024 року відбулась 5 ювілейна конференція, організована біотехнологічною компанією BTU, «Національний виклик: деградація ґрунтів чи відновлення їх родючості?». Фахівці обговорювали проблеми українських ґрунтів та з’ясовували, що можна зробити, аби зупинити процеси деградації, відновити здоров’я ґрунтів та їх родючість. SuperAgronom.com пропонує огляд підсумків в двої своїх публікаціях
Українські ґрунти – справжній скарб. При тому що Україна займає менше ніж пів відсотка загальної площі суходолу планети, їй належить близько 6-8% запасів світового чорнозему. Саме завдяки йому Україна є однією з головних аграрних країн світу.
Дослідження Екодія (публікація до завантаження) детально розглядає вплив військової діяльності на стан українських ґрунтів і на прикладі двох громад на Харківщині та Донеччини пропонує підхід до оцінки й відновлення пошкоджених земель.